تولیدکنندگان دوچرخه و اسکوتر های برقی، علیرغم وجود مقررات به ظاهر سختگیرانه در مورد عملکرد این وسایل نقلیه، به ویژه اگر قرار است در خیابان ها استفاده شوند، همچنان به طراحی و نوآوری عملکرد خود ادامه می دهند. دوچرخه‌ ها و اسکوترهای برقی جدید قدرت بیشتری تولید می‌ کنند و در عین حال به ویژگی‌ های ایمنی پیشرفته‌تری مجهز هستند.

به عنوان مثال، اسکوتر برقی Splach Titan را در نظر بگیرید که در نوامبر ۲۰۲۲ در Indiegogo عرضه شد. این اسکوتر برقی یک هیولایی است که به اسکوتر های قدرتمند و تقریباً قانونی Splach – Turbo و Transformer – می پیوندد، اما عملکرد آنها را به یازده افزایش می دهد. اسکوتر های ایستاده دقیقاً به دلیل پایداری و قدرت آفرود خود شناخته نمی شوند، با این حال، Splach می خواهد این وضعیت را با Titan تغییر دهد. شرکت آن را با یک SUV مقایسه می‌ کند و می‌ گوید که Titan تقریباً شاسی‌بلند دنیای اسکوتر های الکترونیکی است.

Splach متخصص اسکوتر برقی از اسکوتر الکترونیکی قدرتمند Titan رونمایی کرد و برای تأیید این ادعای سنگین، تایتان یک صفحه عریض به ابعاد ۲۲ سانتی‌متر و ۵۳٫۳ سانتی‌متر طول دارد تا هنگام رد شدن از سطوح ناهموار، حالتی مطمئن برای شما ایجاد کند. علاوه بر این، اسکوتر دارای سیستم تعلیق کامل و لاستیک‌ های ۹ اینچی برای تمام زمین‌ ها است. به لطف همه این ویژگی ‌های زیبا، تایتان از فاصله چشمگیری از سطح زمین برخوردار است و به نظر می‌ رسد که آماده است تا از یک لبه و در برخی مسیر های شن سبک استفاده شود. Splach همچنین تعدادی چراغ LED، از جمله چند چراغ در کناره‌ های اسکوتر اضافه کرده است که می‌ توان آن‌ها را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه مطابق با ترجیحات شما سفارشی کرد.

از نظر عملکرد، Splach Titan یک پیشرانه باورنکردنی را شامل شده که نه یکی، بلکه دو الکتروموتور ۱۰۰۰ واتی است. در مجموع، این دو موتور حداکثر خروجی ۲۶۰۰ وات تولید می کنند. این به عملکرد دنیای واقعی مانند حداکثر سرعت ۳۷ مایل در ساعت و سرعت ۳٫۹ ثانیه از صفر تا ۳۰ مایل در ساعت ترجمه می شود. برای اینکه موتور ها در خیابان های شلوغ شهر کمی قابلیت جابجایی داشته باشند، Titan دارای ۱۲ حالت سرعت و سه حالت دنده است که همه آنها از طریق نمایشگر LCD نصب شده روی فرمان قابل دسترسی هستند. در مورد باتری، سازنده ادعا می کند که واحد ۲۰٫۸ Ah با یک بار شارژ تا ۴۴ مایل هم می رسد.

برای انجام این کار، سازنده Titan را به یک قاب آلومینیومی درجه یک هوانوردی مجهز کرد. همچنین دارای ترمز های دیسکی جلو و عقب و E-ABS است که با فشار دادن یک دکمه روی فرمان فعال می شود. نتیجه نهایی یک اسکوتر برقی قدرتمند است که ۲۹ کیلوگرم وزن دارد. به این ترتیب، بالا و پایین بردن آن از پله‌ ها و حمل آن در عقب ماشین یا ون خیلی سخت نیست. همچنین ظرفیت حمل بار ۱۰۰ کیلوگرمی دارد، بنابراین شاید فکر خوبی نباشد که دو نفر روی این وسیله سوار شوند.

سایر ویژگی‌ های فنی عبارتند از: سیستم بدون کلید Airlock اختیاری، نگهدارنده Apple AirTag، کروز کنترل هوشمند، و همچنین مجموعه‌ای از دیگر امکانات اضافی که به شما امکان می‌ دهند اسکوتر خود را به دلخواه خود تنظیم کنید. قیمت نیز بسیار جذاب است، زیرا Splach Titan را در Indiegogo تنها با قیمت ۱۱۴۹ دلار عرضه می شود. اگر اکنون سفارش خود را ثبت کنید، ممکن است یکی از خوش شانس‌ هایی باشید که امسال یک اسکوتر برقی جدید براق دارید.

منبع: insideevs