Lavoie Series 1 از مکانیزم Flowfold منحصربه‌فرد استفاده می‌ کند و از یک موتور ۵۰۰ واتی نیرو می‌ گیرد. سازندگان بزرگ خودرو و موتورسیکلت با قدرت تمام از ساخت خودرو های برقی سبک وزن، استقبال می کنند. ما انواع دوچرخه ‌ها و اسکوتر های برقی را دیده‌ایم که با مارک‌ های خودرو و موتورسیکلت گران ‌قیمت مزین شده‌اند – مانند دوچرخه ‌های الکترونیکی با فناوری پیشرفته BMW یا اسکوتر های برقی الهام گرفته از مسابقه از Aprilia. این بار، مک لارن با شرکت تابعه خود Lavoie Electric که به تازگی خریداری شده، سرگرم تولید اسکوتر های الکترونیکی شده است.

در نگاه اول، اسکوتر برقی Lavoie Series 1 کاملاً با کلاس و جلوتر از زمان خود به نظر می رسد. هیچ نشانه ای وجود ندارد که نشان دهد در واقع یک اسپین آف از مک لارن است که واقعاً خوب است. اولین چیزی که توجه را جلب کرد، سیستم تاشو منحصر به فرد اسکوتر است که شبیه هر چیزی است که قبلا دیده بودیم. در حالی که اکثر اسکوتر های برقی فقط یک نقطه محوری برای تاشدن دارند – معمولاً درست در پایه خودشان، سری ۱ دارای سه نقطه است که Lavoie آن را مکانیسم Flowfold می نامد. ابتدا روی تخته کف و سپس در محل اتصال بین تخته کف و لوله فرمان و سپس دوباره در بدنه تا می شود.

ورود مک لارن به بازار اسکوتر های الکترونیکی با سری Lavoie 1 و تکنولوژی بالا

نتیجه یک اسکوتر الکترونیکی فوق العاده جمع و جور است که می تواند به راحتی در پشت یک هاچ بک یا سدان یا حتی زیر میز کار شما ذخیره شود. علاوه بر این، اسکوتر را می‌توان به‌راحتی از پله‌ ها یا اتوبوس یا قطار به لطف ساختار نسبتاً سبک ۱۶ کیلوگرمی آن حمل کرد. از نظر عملکرد، سری ۱ به هیچ وجه ساده نیست. این دستگاه دارای یک موتور الکتریکی با توان اسمی ۵۰۰ وات و حداکثر توان خروجی ۸۰۰ وات است. این به معنای حداکثر سرعت در دنیای واقعی ۲۵ مایل در ساعت است.

علاوه بر این، سری ۱ از طریق یک برنامه تلفن همراه که سرعت و قدرت را با فشار دادن یک دکمه کنترل می‌کند، اتصال گوشی هوشمند را به رخ می‌ کشد. سه حالت سواری با حالت ۱ به عنوان یک گزینه اکو با سرعت کم تعیین شده است. در همین حال، حالت ۲ قدرت را کمی افزایش می دهد، در حالی که حالت ۳ تمام گشتاور لحظه ای ارائه شده توسط موتور پیشرفته سری ۱ را به کار می گیرد.

در مورد برد، شما تا ۳۱ مایل را با یک بار شارژ مشاهده می کنید و یک شارژر سریع ۲۵۰ واتی داخلی که قادر است آن را در عرض سه ساعت کاملاً شارژ کند. دو گزینه باتری برای شما در دسترس است – یک واحد با وزن سبک تر ۴۶۸ وات ساعت یا یک بسته باتری ۷۰۲ وات ساعتی بزرگتر. در حال حاضر، Lavoie هنوز قیمت و در دسترس بودن اسکوتر سری ۱ را اعلام نکرده است، با این حال، تعجب نمی کنیم اگر این دو چرخه با تکنولوژی بالا با مبلغ بسیار بالایی پیش فروش شود.

منبع: insideevs