مگنا اعلام کرد که تیم HASCO Magna Electric Drive Systems Co., Ltd. (HME) در چین، تولید سریالی با حجم بالای سیستم‌ های eDrive ثانویه را برای پلتفرم جعبه ابزار الکتریکی مدولار (MEB) فولکس‌واگن آغاز کرده است.  به طور خاص، مگنا واحد های eDrive را برای کراس اوور الکتریکی فولکس واگن ID.4 تولید می کند، اما در واقع می توان از آن در سایر مدل های MEB از گروه فولکس واگن نیز استفاده کرد.

eDrive ثانویه Magna برای محور جلو در نظر گرفته شده است. این یک موتور القایی (۸۰ کیلووات)، یک گیربکس تک سرعته و یک اینورتر ولتاژ بالا، و همچنین نرم افزار و کنترل های مربوطه را با هم هماهنگ می کند.

واحد محرک جلو فقط در پیکربندی‌ های دو موتوره و چهارچرخ محرک استفاده می‌ شود، زیرا واحد محرک اصلی – یک الکتروموتور سنکرون آهنربای دائمی – در عقب قرار داده شده است (اغلب ۱۵۰ کیلو وات برای خروجی کل سیستم ۲۲۰ کیلووات).

موتور های آهنربای دائم در داخل کارخانه فولکس واگن گروه کامپوننت در کارخانه کاسل در آلمان تولید می شوند (برخی از قطعات از کارخانه های دیگر می آیند).

حجم بالای تولید واحد های محرک جلو نشان می دهد که فولکس واگن حجم بالایی از خودرو های الکتریکی AWD را تولید و به فروش خواهد رساند.

“HME تامین کننده جهانی eDrive های ثانویه برای مدل های MEB چهار چرخ متحرک فولکس واگن با قدرت بیش از ۱۸۵ کیلووات است. سیستم eDrive بسیار یکپارچه به طور خاص برای eDrive های ثانویه برای وسایل نقلیه الکتریکی بهینه شده است. این سیستم با استفاده از سیستم کاملا یکپارچه، ماژولار و اسکال Magna طراحی شده است و با رویکرد خاص خود، منجر به داشتن محصولی مقرون به صرفه و بسیار پیشرفته می شود که نیاز های مختلف برای کاربرد های جهانی را برآورده می کند. این یکی از بسیاری از محصولات eDrive در مجموعه Magna است که محدوده قدرت تا ۲۵۰ کیلووات را برای انواع خودرو ها پوشش می دهد.”

تام راکر، رئیس Magna Powertrain گفت:

ما بسیار مفتخریم که تامین‌کننده جهانی تمام eDrive‌ های ثانویه برای پلتفرم MEB فولکس‌واگن هستیم و شاهد ورود خودرو های اولیه به بازار هستیم. این جدیدترین سیستم ولتاژ بالای مگنا eDrive است که برای تولید سریال صنعتی شده است و ما هیجان زده هستیم که آن را در بازار جهانی عرضه کنیم.

هایتائو ژانگ، رئیس HASCO گفت:

“این توسعه شاهدی بر همکاری موفق بین Magna و HASCO است و نقطه عطف مهمی در استراتژی برق رسانی ما است. به عنوان یک تامین کننده پیشرو سیستم های eDrive در چین، ما مفتخریم که از مشتریان خود در سراسر جهان در انتقال آنها به سمت وسایل نقلیه انرژی جدید پشتیبانی می کنیم.

منبع: insideevs