Nidec، تولید کننده بزرگ الکتروموتورهای ژاپنی، تصمیم خود را برای ساخت یک کارخانه پرچمدار جدید برای سیستم موتور های کششی EV در شهر Pinghu، استان ژجیانگ در چین اعلام کرد. این یک مرکز بسیار بزرگ خواهد بود که برای ۱ میلیون E-Axle (سیستم موتور کششی) و محصولات مرتبط (شامل اینورتر ها و دنده ها) در سال طراحی شده است.

کار ساخت و ساز قرار است در اکتبر آغاز شود، در حالی که انتظار می رود تولید یک سال بعد، در اکتبر ۲۰۲۳ آغاز شود. انتظار می رود تولید در مقیاس کامل در سال مالی ۲۰۲۴ (در سال مالی، منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۵) آغاز شود. این شرکت خاطر نشان می کند که سایت پرچمدار جدید پنجمین سایت تولید مرتبط با موتور های کششی و چهارمین کارخانه مونتاژ E-Axle در چین خواهد بود.

همراه با کارخانه های دیگر، Nidec مایل است ۳٫۶ میلیون E-Axle را در سال مالی ۲۰۲۵ بفروشد، در حالی که ظرفیت تولید در این مرحله ۷ میلیون دستگاه خواهد بود.

اینها برنامه ها و پیش بینی های کاملا بلندپروازانه ای هستند که Nidec را به طور بالقوه به بزرگترین مهره در بازار موتور های کششی خودرو های الکتریکی تبدیل خواهد کرد.

این شرکت اولین مدل های E-Axle خود را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد و از آن زمان تاکنون بیش از ۳۷۰۰۰۰ دستگاه به طور کل فروخته است.

از آنجایی که Nidec قصد دارد به هدف فروش ۲۰۳۰ خود یعنی ۱۰ تریلیون ین دست یابد، تجارت خودروسازی آن، به ویژه تجارت موتور های کششی، نقش اساسی در به حقیقت پیوستن این هدف ایفا می کند. Nidec در مجموع بیش از ۳۷۰۰۰۰ دستگاه E-Axel فروخته است. سیستم موتور کششی که Nidec در آوریل ۲۰۱۹ شروع به تولید کرد به عنوان اولین شرکتی است که این کار را در جهان انجام داده.

گسترش تجارت نه تنها در چین، بلکه در اروپا نیز پیشرفت می کند، جایی که Nidec با Stellantis شریک می شود و اخیراً یک کارخانه جدید در صربستان اعلام کرده است.

خط تولید محور های E Nidec شامل پنج مدل (۵۰ کیلووات، ۷۰ کیلووات، ۱۰۰ کیلووات، ۱۵۰ کیلووات و ۲۰۰ کیلووات) است و در بیش از ۱۰ مدل جدید تنها در چین و همچنین در اسکوتر ها استفاده می شود.

جزئیات مربوط به کارخانه پرچمدار E-Axle:

  • مکان: پینگهو، استان ژجیانگ، جمهوری خلق چین
  • محصولات: E-Axle (سیستم موتور کششی) و محصولات مرتبط از جمله اینورتر و دنده
  • نیروی کار: حدود ۲۵۰۰ نفر (با ظرفیت کامل)
  • مساحت سایت: ۷۲۸۰۰ متر مربع
  • مساحت پیش بینی شده ساختمان ها: ۳۹۴۰۰ متر مربع
  • مساحت کل منطقه تولید: ۱۰۹۶۰۰ متر مربع
  • ظرفیت تولید سالانه: یک میلیون دستگاه (از سال مالی ۲۰۲۴)
  • ساخت و ساز برنامه ریزی شده برای شروع در: اکتبر ۲۰۲۲
  • برنامه ریزی برای شروع تولید در: اکتبر ۲۰۲۳