Drive System Design (DSD) یک شرکت مهندسی سیستم های محرکه الکتریکی است که یک روش چهار فاز جدید را برای توسعه کنترل موتور معرفی کرده است که هدف آن کاهش زمان، هزینه و بهبود طراحی و توسعه الکتروموتورها و اینورترها است. ادعا می شود که این فرایند جدید با کاهش خطرات در مراحل اولیه تست و صرفه جویی در ماه ها زمان، می تواند تا حد زیادی در هزینه های مشتریان صرفه جویی کند.

در روز نمونه سازی معمولی موتور خودرو و اینورتر، سخت افزار توسعه نمونه اولیه اغلب مستقیما به dyno منتقل می شود. بعدا ممکن است مسائل مهمی کشف شود که می تواند برنامه را در مسیر خود متوقف کند. با این رویکرد به ظاهر مستقیم، می توان ماه ها زمان را به جدول زمانبندی پروژه اضافه کرد تا مشکلات یکپارچه سازی پیش بینی نشده را پیدا کرده و برطرف کرد.

این روش، متشکل از چهار مرحله مهم، مفهوم قوی تر و قابل اعتمادتری را قبل از مرحله تست سل دینو تضمین می کند. تست سل معمولاً گران‌ترین و پیچیده‌ترین بخش روش توسعه است، بنابراین با شناسایی و رفع مشکلات قبل از این مرحله، این پتانسیل را دارد که در ماه‌ها زمان و هزینه‌های مالی قابل توجهی در فرآیند توسعه و آزمایش صرفه‌جویی کند.

DSD، با یک تیم ۹۰ نفره در لیمینگتون اسپا و یک دفتر مستقر در ایالات متحده، روش جدید برای کسانی است که در توسعه موتور در صنایع خودروسازی مشغول هستند. اکنون برای بسیاری از پروژه‌های خودروهای الکتریکی DSD اجرا می‌شود که ۲۰ درصد آن‌ها در فضای خودرو متمرکز شده‌اند

روش جدید چهار فازی به طور خاص به سازمان‌های صنعت خودرو کمک می‌کند تا استحکام و کارایی مرحله آزمایش را بهبود بخشند، اطمینان بیشتری نسبت به محصول در مراحل اولیه ایجاد کنند و زمان عرضه به بازار را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

به عنوان سرمایه گذاری اولیه برای تحقق این استراتژی جدید توسعه موتور، DSD یک C-HIL را خریداری کرد که در مرکز فنی ایالات متحده در میشیگان مستقر خواهد شد که می توان آن را از راه دور کنترل کرد و به تیم های بریتانیا و اروپا امکان استفاده کامل از این فناوری را می دهد و همکاری های مکرری بین تیم های بریتانیا و ایالات متحده وجود خواهد داشت.

این راه‌اندازی در حالی انجام می‌شود که DSD پانزدهمین سال فعالیت خود را در بریتانیا جشن می‌گیرد و رشد مداوم را هم در بریتانیا و هم در سطح بین‌المللی جشن می‌گیرد. افزایش ۱۵۵ درصدی آن در فروش خارج از کشور اخیراً به رسمیت شناخته شد.

موری ادینگتون، رئیس قوای محرکه برقی در DSD اظهار داشت: «به حداقل رساندن ریسک پروژه با پیروی از روش چهار فاز ما، مزایای بسیار زیادی دارد. اغلب اوقات، تلاش برای اولین بودن در بازار منجر به هزینه و زمان بیشتری می شود. در تجربه ما، معمولاً ۵۰ درصد از پروژه‌های مربوط به اعتبارسنجی کنترل موتور به دلیل چالش‌های ادغام موتور با تاخیر مواجه می‌شوند و ما می‌خواستیم این را تغییر دهیم.

در نهایت، این روش به توسعه دهندگان سیستم این امکان را می دهد که تا از مچ بودم موفقیت آمیز اینورتر و موتور اطمینان داشته باشند. این امر اعتبار سنجی نهایی را سرعت می بخشد و به طور قابل توجهی خطر نیاز به تکرار عمده نرم افزار یا بازبینی سخت افزار را کاهش می دهد و در زمان و هزینه مشتریان ما صرفه جویی می کند و در عین حال سیستمی با کیفیت بالاتر ارائه می دهد.

اکنون می‌توان مسائل دنیای واقعی را پیش‌بینی کرد یا بازتولید کرد و قبل از – یا به موازات – کار تست سل یا داینو حل کرد. این رویکرد و تجهیزات جدید، قابلیت کلید در دست DSD را برای ارائه کنترل‌های موتور و برق‌رسانی در طیف وسیعی از بازارها بیشتر خواهد کرد.

با توجه به ارزش بالقوه اتخاذ یک رویکرد جامع تر برای کنترل موتور و توسعه سخت افزار مرتبط، این شرکت بر این باور است که کسانی که چنین پروژه هایی را انجام می دهند در پنج سال آینده روش مشابهی را اتخاذ خواهند کرد، زیرا برق رسانی به سرعت در طیف گسترده ای از برنامه ها ادامه می دهد.

منبع خبر: electrichybridvehicletechnology