فروش الکتروموتور

دلیل خرید و فروش الکتروموتور چیست ؟

شاید سوال اصلی هر شخص این باشد که اصلاً خرید یا فروش الکتروموتور چه اهمیت و اولویت دارد ؟ در دنیای امروز نمی توانیم هیچ گونه حرکتی را بدون الکتروموتور تصور کرد. در حقیقت هر کدام از اشیای پیرامون ما به نوعی در ارتباط با یک الکتروموتور طراحی شده است . همین امر باعث شده تا آمار فروش الکتروموتور در صنایع روز به روز افزایش یافته و تقریبا انجام هیچ امری بدون آن امکان پذیر نمی باشد . در واقع الکتروموتورها را می توان دستگاههای  دانست که توان تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را داشته باشند.

بخشی از اطلاعاتی که باید جهت خرید و فروش الکتروموتور بدانیم !

الکتروموتور ها به انواع مختلف تقسیم می‌شوند که هر یک از  لحاظ ولتاژ ، دور موتور ، توان و … با هم تفاوت دارند . علاوه بر شکل ظاهری و سایز الکتروموتور این عوامل نقش بسیار تاثیرگذاری را در خرید و فروش الکتروموتور ایفا می کند.

در یک تقسیم بندی کلی الکتروموتور ها را به انواع الکتروموتور های AC ، پله ای ، خطی ،  الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز ، یونیورسال و الکتروموتور میدان سیم پیچی شده تقسیم بندی می کند .یکی از عوامل موثر دیگر در فروش الکتروموتور دامنه وسیع کاربردهای الکتروموتورها می باشد .این موتورها علاوه بر نقش پررنگ در صنایع مختلف در لوازم خانگی ، فن ها ، دمنده ها و دیگر ابزارهای قدرت کاربرد دارد.

فروش الکتروموتور

در اصل به الکتروموتورهای سه فاز گفته می شود که برای ایجاد قدرت مکانیکی علاوه بر یک فاز و یک نول ، به برق سه فاز متصل می شود .در این نوع الکتروموتورها برای ایجاد نیروی مغناطیسی چرخان مورد نیاز از اختلاف فاز موجود بین سه فاز تغذیه مجزا کمک می‌گیرند .ساختمان اصلی الکتروموتورها از دو بخش روتور و استاتور تشکیل شده است .روتور که در اصل بخش دوار الکتروموتور است از یک هسته ای مسی که توسط سیم پیچ ها احاطه شده است تشکیل شده است . میدان مغناطیسی دوار باعث القای الکترومغناطیسی در روتور می‌شود و نهایتاً جریان الکتریکی را ایجاد می نماید. به دنبال ایجاد جریان الکتریکی الکتروموتور در جهت میدان مغناطیسی متعادل به گردش درآمده و نیروی مکانیکی به وجود می‌آورد.

علت خرید و فروش الکتروموتور سه فاز در بیشتر صنایع:

با توجه به اینکه الکتروموتورهای سه فاز از سه فاز TSR استفاده می کنند ، قادر هستند توان بیشتری نسبت الکتروموتورهای تکفاز ایجاد کند . این الکترو موتور را از توان پایین حدود ۱ اسب تا توان بسیار بالای چند اسب طراحی و تولید می شود . همچنین بیشتر الکتروموتورهای سه فاز از نوع قفس سنجابی با کاربرد آسان قیمت مقرون به صرفه – هزینه بهره‌برداری کم _استحکام مناسب و ظاهری مناسب از نظر طراحی می باشد . این تنها بخشی از عواملی بود که می‌تواند در خرید و فروش الکتروموتور سه فاز تاثیر مثبت قابل توجه بگذارد . با توجه به کاربرد خاص الکتروموتورهای سه ، فاز این الکترو موتور ها به انواع مختلف DC _ AC – یونیورسال – موتورهای القایی – فاز پله ای – موتورهای خطی و در توان های مختلف تولید و عرضه می شود. آمار نشان داده که به علت کاربرد و قدرت بالای این الکتروموتورها ، بیشترین خرید و فروش الکتروموتور در صنایعی نظیر صنایع غذایی ، دارویی – فولاد کشاورزی و معادن – همچنین در صنایع مانند نفت ، گاز و پتروشیمی و صنایع دریایی و … انجام می گیرد.

اگرچه این موتورها همه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را دارند اما کاملا از نظر عملکرد – ساختار و کنترل متفاوت هستند. بزرگترین تفاوت آنها در نحوه تغذیه است. موتور های AC دارای ورودی تغذیه جریان متناوب می باشد اما موتورهای DC همچون باتری ها ، با جریان مستقیم کار می کنند.

از نظر ساختاری موتور های DC دارای سوئیچ یا جاروبک هستند و باید هزینه بیشتری جهت تعمیر و نگهداری آنها صرف شود. معمولا بین سوئیچ ها در موتور های DC جرقه زده می شود. بنابراین در مکان هایی که خطر اشتعال وجود دارد از آنها استفاده نمی‌شود. در موتورهای AC جاروبک وجود ندارد و به همین دلیل طول عمر بالایی دارند. تفاوت دیگر این نوع موتورها نوع کنترل سرعت است. سرعت موتورهای DC با جریان سیم پیچ کنترل می شود در صورتی که موتورهای AC با تغییر فرکانس ولتاژ ورودی انجام می پذیرد.

عوامل تاثیر گذار در خرید و فروش الکترو موتورهای سه فاز

با توجه به مطالب بالا به راحتی قابل درک است که عوامل گوناگونی در خرید و فروش الکتروموتور نقش دارد. اما به طور کلی می توان به جز زیبایی ظاهری و طراحی الکتروموتورها، سرعت و قدرت یک الکتروموتور و توان خروجی آن را به عنوان عوامل موثر در فروش الکتروموتور دانست.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست