در بسیاری از مناطق، خرید پمپ آب خانگی برای داشتن جریان ثابت آب مصرف هانگی ضروری است. چه برای دوش گرفتن نیاز به فشار آب خوب داشته باشید، چه برای گرفتن آب از چاه یا حتی آبیاری چمن، یک پمپ آب خانگی می تواند این کار را انجام دهد. اما با وجود بسیاری از انواع پمپ های آب خانگی، تصمیم گیری در مورد بهترین پمپ آب برای برآورده کردن نیازهایتان می تواند دشوار باشد. بیایید در مورد چگونگی انتخاب پمپ آب خانگی و عواملی که ممکن است نیاز به در نظر گرفتن داشته باشید صحبت کنیم.

انواع پمپ آب خانگی

نوع پمپی که باید انتخاب کنید بستگی به این دارد که منبع آب از کجا تامین می شود و به چه نوع خروجی نیاز دارید. انواع اصلی پمپ های آب عبارتند از:

پمپ های شناور : این پمپ ها را می توان به طور کامل در آب چاه غوطه ور کرد.

پمپ های کمپرسور: این پمپ ها برای جابجایی آب در جاهایی که بازده آب کمتر است استفاده می شوند و حتی در مناطقی که خاک سستی دارند هم قابل استفاده هستند.

پمپ های خودمکشی : مشابه پمپ های گریز ار مرکز، برای بلند کردن آب استفاده می شوند اما نیازی به پرایم ندارند. آنها می توانند برای بالا بردن آب از یک مخزن زمینی به یم مخزن بالای سر استفاده شوند.

پمپ های گریز از مرکز: این پمپ ها جریان ثابت و قوی آب را با آبی که از زیر زمین می آید فراهم می کند. بسته به عمق می توانید یک پمپ جت عمیق گریز از مرکز یا یک پمپ جت چاه کم عمق خریداری کنید. این پمپ ها می توانند آب را از عمق زیادی بلند کنند.

پمپ سیرکولاتور خطی: این پمپ ها برای گردش آب گرم یا سرد در داخل خانه استفاده می شوند. آنها معمولا با آبگرمکن برای رساندن آب گرم به قسمت های مختلف خانه نصب می شوند.

پمپ های بوستر: هنگامی که جریان آب تحت فشار مورد نیاز است به عنوان مثال در چمن ها یا حمام ها از این نوع پمپ آب خانگی استفاده می شود.

خرید پمپ آب خانگی

بررسی مشخصات قبل از خرید پمپ آب خانگی

پس از تصمیم گیری در مورد نوع پمپ مورد نظر برای خرید، باید مشخصات آن را بررسی کنید. این بخش به همان اندازه مهم است زیرا پمپ آب خانگی شما باید بتواند مقدار کافی آب را با فشار مورد نیاز شما دریافت کند. در اینجا برخی از مشخصاتی که باید به آنها توجه کنید آورده شده است:

نرخ تخلیه – همچنین به عنوان نرخ جریان شناخته می شود، این معیار بر حسب لیتر در دقیقه (LPM) اندازه گیری می شود و مقدار آبی است که در یک زمان مشخص پمپاژ می شود. هر چه بالاتر باشد، آب سریعتر پمپاژ می شود. محدوده ۱۰۰-۲۰۰ LPM معمولا برای یک خانواده کافی است.

رنج هد: هد در اینجا به سر تخلیه اشاره دارد، فاصله عمودی که آب را پمپاژ می کنید. رنج هد باید در این فاصله باشد تا پمپ آب به طور موثر آب را پمپاژ کنید. این معیار بر اساس متر اندازه گیری می شود.

توان: مقدار برقی است که پمپ در هنگام استفاده مصرف می کند و می توان آن را بر حسب کیلو وات و اسب بخار اندازه گیری کرد. در اکثر پمپ ها این محدوده بین ۰٫۵ تا ۱٫۵ اسب بخار است و برخی مانند پمپ گردش داخلی که به ۰٫۱۶ اسب بخار نیاز دارند هم وجود دارد. برق مصرفی بسته به سایر مشخصات پمپ متفاوت خواهد بود، اما به طور کلی با افزایش مقدار آب پمپ شده و رنج هد، توان هم افزایش پیدا می کند.

گارانتی پمپ آب خانگی را بررسی کنید

هنگام خرید پمپ آب خانگی باید گارانتی را بررسی کنید. از آنجایی که آنها یک موتور دارند و ساختار آنها می تواند پیچیده باشد، در صورت بروز مشکل در پمپ آب باید بتوانید با یک متخصص تماس بگیرید. تمامی پمپ های خانگی همگام صنعت سعدی دارای گارانتی معتبر می باشند. شما می توانید برای سفارش انواع پمپ آب خانگی با فروشگاه همگام صنعت سعدی تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشاوره داشته باشید. پمپ های آب ما نه تنها با در نظر گرفتن این نیازها طراحی شده اند، بلکه برای دوام بیشتر و ارائه عملکرد ثابت با مصرف انرژی کم طراحی شده اند. طیف کامل پمپ های خانگی ما را بررسی کنید.

منبع: crompton