خرید الکتروموتور

برای خرید الکتروموتور  فروش الکتروموتور ، ابتدا نیاز است که درباره الکتروموتور و کابردها و انواع آن بیشتر بدانیم.

تاریخچه الکتروموتور

الکتروموتوری که در دوران کنونی در حال استفاده است ، توسط نیکولا تسلا در سال ۱۸۸۲ میلادی به صورت اولیه ساخته شد. او در زمینه ساخت الکتروموتور انقلاب شگرفی انجام داد . وی با ایجاد یک میدان مغناطیسی دوار، ساخت این وسیله را در ذهن خود پرورش داد و با ساخت موتور القایی دو فاز کار نوین خود را تکمیل کرد. او تا سال ۱۸۸۸ میلادی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام داد و حق امتیاز هایی در زمینه اختراع الکتروموتور خود دریافت نمود.

در سال ۱۸۹۰ میلادی، الکتروموتور سه فاز روتور قفسی اختراع شد که این الکتروموتور دارای کاربرد های زیادی در صنعت است.

الکتروموتور چیست ؟

در جهان امروز هیچ حرکتی را بدون الکتروموتور نمی توان تصور کرد. هر حرکتی در پیرامون ما نیازمند این تجهیز است. در واقع هر یک از اشیاء پیرامون ما  به نوعی در ارتباط با الکتروموتور ساخته شده است. از این رو یکی از ابزارهای بسیار مهمی است که در تمامی صنایع و حرفه ها مورد استفاده قرار می گیرد و هیچ امری بدون استفاده از آن امکان پذیر نمی باشد.

در تعریف الکتروموتور می توان گفت که دستگاهی که توان تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را داشته باشد.

انواع الکتروموتور

الکتروموتور ها در تقسیم بندی های مختلف به چندین نوع تقسیم می شود. به طور مثال از بر حسب دور موتور، ولتاژ  ، توان و …… به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که باید این تقسیم بندی ها در هنگام خرید الکتروموتور لحاظ گردد . در دسته بندی کلی الکتروموتور به انواع الکتروموتور AC، پله ای،  خطی، الکتروموتور تک فاز ، الکتروموتور سه فاز ،  یونیورسال و الکتروموتور میدان سیم پیچی شده تقسیم شده است. همچنین از نظر نوع جنس بدنه  این وسیله به دو دسته بدنه چدنی و بدنه آلومینیومی تقسیم می شوند که هرکدام ویژگی های منحصر به خود را برای استفاده در صنایع مختلف دارا می باشند.

الکتروموتور کولر

الکتروموتور کولر را می توان بر اساس دو معیار ، دسته بندی کرد :

۱-  توان مصرفی  الکتروموتور کولر

۲- سرعت الکتروموتور کولر

الکتروموتور های کولری ، توان های مصرفی یک دوم ، یک سوم و سه چهارم را دارا می باشند .

دردو دسته بندی سرعتی : کند و تند تقسیم می شوند  که با توجه به این دو مولفه دارای گشتاوری بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ هستند .
جنس الکتروموتور های کولری از فولاد نوع ۵۸ تشکیل شده است که به علت مجاورت با رطوبت از پلی استر برای سطح بیرونی آن استفاده شده است .
در الکتروموتور های کولری سری جدید ، دیگر نیازی نیست که روغن کاری انجام شود .

روغن کاری توسط مخزن موجود به درون یاتاقان ها و شفت ها بطور خودکار در مواقع لزوم پمپ می شود .
الکتروموتور های کولری بر خلاف الکتروموتور های صنعتی دو مرحله ای می باشند که از گشت آور به مراتب پایین تری برخوردار است اما در صورتی که کولر برای استفاده در محیط هایی با وسعت زیاد می خواهید بکار ببرید می توانید از الکتروموتور های صنعتی استفاد ببرید که البته توجه به دو نکته ضروری است :
– الکتروموتور کولری بر خلاف نوع صنعتی آن به گونه ای طراحی شده است که مجاورت با آب و رطوبت باعث فرسایش آن نمی شود .
– الکتروموتور کولری دو مرحله ایست اما الکتروموتور صنعتی تک مرحله ایست .

اجزای الکتروموتور کولری

عبارتند از :

۱- درجه حفاظت

۲- خنک کار

۳- درپوش

۴- روتر

۵- شفت

۶- فریم

قیمت الکتروموتور کولری

قیمت یکی از مولفه های اصلی در تهیه و خرید الکتروموتور  و یا فروش الکتروموتور کولر شما به حساب می آید که توجه به نکات دیگر از جمله ارتعاش کم و صدای کم که در الکترو موتور های موتوژن یافت می شود ضروری است .
با توجه به نوسانات قیمت در بازار شما می توانید از طریق تماس با شماره ۰۲۱۳۳۹۴۰۱۷۶ از قیمت الکتروموتور کولری اطلاع پیدا کنید و ثبت سفارش نمایید.

عامل فروش الکتروموتور ارسم

الکتروموتور DC

این نوع از الکتروموتورها توسط میدان مغناطیس کار می کنند. انرژی مغناطیسی به کمک آرمیچرهای آهنربایی موجب حرکت الکتروموتور  DCمیشود. درموتورهای DC ، به هدایت کننده ها ، آرمیچر می گویند. میدان مغناطیسی در آرمیچر ایجاد گردیده و  آرمیچرها بوسیله برخورد دو میدان مغناطیسی به حرکت در می آیند . برای تغییر جهت هادی ها یا آرمیچر ها تغییر جهت میدان مغناطیسی لازم میباشد.

جزئیات الکتروموتور DC

بیشتر الکتروموتور های DC ،  به صورت دوار حرکت میکنند اما در بازار الکتروموتروهایی که به صورت خطی حرکت کنند هم موجود هست. این نوع موتورها، الکتروموتورهای القایی خطی هم نامیده می شود . این الکتروموتور ، نیرو را در یک خط مستقیم تولید می کند در الکتروموتور DCدوار ، نیروی تولید شده حاصل از میدان مغناطیسی است که از بخش متحرک درون موتور میباشد.
سرعت در الکتروموتورDC به ولتاژ و جریانی که از سیم پیچ ها عبورمیکند بستگی دارد. این نوع از الکتروموتورها به دلیل انجام تعمیرات سخت و گران قیمت و هزینه نگه داری بالایی که دارند ، در صنعت کمتر مورد استفاده قرار میگیرند و فروش این نوع  الکتروموتور ها به میزان کمی صورت می گیرد.

کاربرد الکتروموتور

الکتروموتور کاربردهای زیادی در صنعت و زندگی دارد .  الکتروموتور ها در لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرها و فن ها ، دمنده ها ، ابزارهای قدرت و در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. موتور های الکتریکی در ابعاد مختلفی ساخته می شوند و  باید این نکته را در هنگام خرید الکتروموتور در نظر داشت که بسته به سایز ساخت و نوع کارکرد آن ، الکتروموتور در لوازم گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. از صنایعی که در آن الکتروموتور نقش مهمی را ایفا می کند ، می توان به صنعت  چوب و لوازم چوبی و مبلمان ، نساجی و پارچه بافی ، اتومبیل سازی ، پتروشیمی و نفت ، کاشی و سرامیک و دیگر صنایع اشاره کرد.

برندهای الکتروموتور

از برندهای الکتروموتور می توان به الکتروموتورABB ، الکتروموتور Vemat  ، الکتروموتور موتوژن ، الکتروموتور چینی   ، الکتروموتور Siemens  ، الکتروموتور Hamer  و… اشاره کرد.

ما برای خرید الکتروموتور ، الکتروموتورهای چینی مارک ارسم (ERCEM ) را به شما پیشنهاد می دهیم.

الکتروموتورهای  سه فاز چینی مارک ارسم ( ERCEM ):

الکتروموتور سه فاز از ۰٫۰۹ کیلووات تا ۳۱۵ کیلووات

IP55 و کلاس F و در تیپ های  B35 ، B34 ، B3

دور موتور ۹۰۰ ، ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ RMP

جنس بدنه آلومینیومی در تمام تیپ های B35 ، B34 ، B3

و بدنه چدنی فقط در تیپ های B3 و B35

مصرف بهینه برق و صرفه جویی در هزینه های انرژی همسطح موتورهای اروپایی

مصرف کم و استاندارد آمپر در استارت اولیه

دارای محل گریس خور (در بلبرینگ عقب و جلو) در الکتروموتورهای ۱۰ اسب به بالا

مجهز به ترموستات حرارتی که در صورت بالا رفتن بیش از حد دما برق را قطع و از آسیب به الکتروموتور جلوگیری میکند.

الکتروموتور تکفاز چینی مارک ارسم ( ERCEM ):

در حال حاضر الکتروموتورهای تکفاز ما از نوع GMYL میباشد. مشخصات کلی محصولات موجود ما بصورت زیر میباشد که باید در هنگام خرید الکتروموتور به آنها توجه کرد:

الکتروموتور تکفاز از ۰٫۱۸ کیلووات تا ۳٫۷ کیلووات

IP54 و کلاس F و در تیپ های B35 ، B34 ، B3

دور موتور ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ RPM

جنس بدنه الکتروموتورها فقط آلمینیومی

مصرف بهینه برق و صرفه جویی در هزینه های انرژی همسطح موتورهای اروپایی

مصرف کم و استاندارد آمپر در استارت اولیه

فروش الکتروموتور ارسم و گوانگلو

برای مشاهده لیست قیمت الکتروموتور به صفحه های زیر مراجعه کنید:

لیست الکتروموتور تکفاز

لیست الکتروموتور سه فاز

برای خرید الکتروموتور یا فروش الکتروموتور چینی با کیفیت ارسم و گوانگلو با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.