کارواش صنعتی / واشر فشار قوی / واترجتینگ ابزاری مناسب برای تمیز کردن سطوح بتنی، راهروها؛ پاسیوها؛ پله ها، عرشه کشتی؛ ادوات کشاورزی و موارد دیگر است. بهترین مدل ها می توانند با یک پاشش لکه ها را در عرض مدت کوتاهی پاک کنند.

به خاطر داشته باشید که از میان انواع کارواش های صنعتی گزینه هایی که واشر برقی نامیده می شوند باید با احتیاط استفاده شوند. این ابزارها جریان پرفشار، قدرتمند و متمرکزی از آب را تحویل می دهند که می توانند صدمات جدی وارد کنند و به دارایی های شما آسیب برسانند؛ به همین دلیل شما باید با نحوه کار کارواش های صنعتی یا واشرهای پر فشار آشنایی داشته باشید.

کارواش صنعتی

نحوه کار کارواش صنعتی

واشرهای پر فشار از موتور بنزینی یا موتور الکتریکی برای تامین انرژی پمپ استفاده می کنند که باعث می شود آب با فشار زیاد از طریق یک نازل پخش شود و به سرعت مواد زائد انباشته شده روی سطوح مانند عرشه های کشتی؛ راهروها و پاسیو ها را از بین می برد. آنها همچنین به شما امکان می دهند تا در کسری از زمان صندلی های فضای باز؛ ادوات کشاورزی؛ انواع نما و سایر موارد را تمیز کنید.

خطرات احتمالی

واقعیت این است که واشرهای فشار بالا دارای نازل هایی هستند که می توانند آب را با فشار ۳۰ تا ۸۰ برابر شیلنگ های آب معمولی پخش کنند و فارغ از تنظیمات اسپری که استفاده می کنند دارای قابلیت برش قوی هستند. شما باید با احتیاط از کارواش های صنعتی استفاده کنید.

کارواش صنعتی

آیا باید برای خرید کارواش صنعتی اقدام کنم یا آن را اجاره کنم؟

اجاره کارواش صنعتی گزینه ای است که به شما امکان می دهد زحمت نگهداری و تعمیر را نداشته باشید. خرید واشر فشار قوی در مدت چند سال هزینه خرید را به شما باز خواهد گرداند، به شرطی که از آن مراقبت کنید. کارشناسان توصیه می کنند که اگر سالانه ۳ بار یا بیشتر از کارواش صنعتی استفاده می کنید با خرید واترجتینگ می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

انواع کارواش صنعتی

کارواش های صنعتی را می توان به چند دسته زیر تقسیم بندی کرد:

کارواش صنعتی گازی

کارواش صنعتی گازی یا واشر فشار بالای گازی، آب را با فشار بالاتر اسپری می کند. مناطق بزرگ مانند عرضه کشتی ها و مسیرهای رانندگی را می تواند بدون نیاز به مواد شیمیایی سخت به سرعت تمیز کند. فشار بیشتر به این معنا است که نازل تنظیم شده در زاویه بازتر و به همان اندازه مدل های الکتریکی است.

کارواش صنعتی

این دستگاه ها معمولا سنگین و پر سر و صدا هستند؛ آنها نیاز به تنظیم دارند. بعد از مدتی کار، پمپ می تواند داغ شود و در صورت خرابی شیر اطمینان احتمالا دستگاه عملکرد خود را از دست می دهد. این دستگاه ها را باید در مناطق خنک نگهداری کرد و نباید در داخل منزل نگهداری شوند. قدرت بیشتر همچنین به معنای افزایش خطر آسیب دیدگی، آسیب دیدن سطوح چوبی؛ پریدن رنگ می باشد.

کارواش صنعتی برقی

بهترین گزینه برای عرشه های کوچک؛ پاسیوها؛ مبلمان فضای باز و سایر گزینه های کوچک واشر پر فشار برقی است. با استفاده از این دستگاه ها شما به جای اینکه به تمیز کردن لکه ها به صورت دستی بپردازید می توانید با فشار آب فراهم شده ادوات کشاورزی، مبلمان ها، راهروها و غیره را تمیز کنید. این مدل ها نسبتا بی سر و صدا هستند و به نگهداری کمی نیاز دارند و هیچگونه انتشار گاز را ایجاد نمی کنند.

آنها خیلی راحت شروع به کار می کنند و راحت هم خاموش می شوند. لزوما برای نگهداری به مکان خنک نیاز ندارند و اندازه کوچک آنها باعث سهولت در نگهداری می شود.

کارواش صنعتی

فشار کمتر آب نسبت به مدل های گازی باعث طولانی تر شدن فرآیند تمیز کاری می شود. نازل ها به جای اینکه فلزی باشند از مواد پلاستیکی ساخته می شوند. عملکرد این دستگاه ها می تواند بسته به طول کابل و شلنگ محدود شود.

کارواش صنعتی شارژی یا باتری خور

واشرهای پر فشار شارژی از یک باتری لیتیوم یون برای تامین انرژی استفاده می کنند. اکثر آنها فشار بالایی تولید نمی کنند و این باعث می شود که به انتخابی بهتر برای کارهای تمیز کردن سبک تر مانند شستن ماشین تبدیل شوند. از باتری های استفاده شده در این ابزارها بعضا می توان برای تامین انرژی ابزارهای دیگر مانند دریل های بی سیم همان برند استفاده کرد.

کارواش صنعتی

همه چیز در مورد نازل واترجتینگ ها

خطر اصلی واشرهای فشار بالا شامل زاویه و شدت متمرکز آب اسپری شده است. این کار توسط نازلی که در انتخای میله قرار دارد کنترل می شود. واترجتینگ ها از یک برند به برند دیگر متفاوت هستند. آنها با مجموعه ای از نازل های قابل تعویض کدگذاری شده با رنگ ارائه می شوند و یا یک نازل همه کاره قابل تنظیم دارند. هر دو نوع در تصویر زیر نشان داده شده است و به شما امکان می دهند بسته به کار، زاویه اسپری آب را تغییر دهید.

کارواش صنعتی

نازل های قابل تنظیم راحت تر از نازل های قابل تعویض هستند. اما نازل های قابل تعویض به شما امکان می دهند که الگوی اسپری را با زاویه های خاص شخصی سازی کنید.

برای کاهش خطر آسیب دیدگی؛ هرگز از نازل قابل تعویض قرمز و صفر درجه یا نازل قابل تنظیم صفر درجه همه کاره استفاده نکنید. نازل ها یا تنظیمات درجه بالاتر می توانند کار را بدون آسیبی انجام دهند.

ایمنی کارواش های صنعتی

هزاران نفر در سال با مصدومیت مربوط به استفاده از کارواش های صنعتی به اورژانس مراجعه می کنند. سرعت پاشش آب می تواند پوست و بافت زیر پوست را پاره کند و باعث عفونت باکتریایی شود.

یک اسپری درجه صفر یا قرمز رنگ برای اسپری آب با فشار بالا طراحی شده اند و خطر ایمنی را به همراه دارند. شما با استفاده از نازل هایی که درجه بالاتری دارند می توانید به همان اثر تمیزکنندگی دست پیدا کنید فقط این کار کمی بیشتر طول می کشد. ما استفاده از هرگونه نازل صفر درجه ای را توصیه نمی کنیم.

در حالی که تمام واشرهای فشار بالا پر سر و صدا هستند؛ واحدهای گازی به میزان قابل توجهی صدای بلندتری را تولید می کنند؛ به همین دلیل استفاده از محافظ های گوش را توصیه می کنیم. اما اگر شلنگ واشر به اندازه ای بلند است که به دور از دستگاه کار کنید صدا نباید مشکلی را ایجاد کند. در ادامه نکات تکمیلی آورده شده است:

  • دفترچه راهنما را مطالعه کنید.
  • از عینک، شلوار بلند و کفش های محکم استفاده کنید؛ سطح های مرطوب می توانند لغزنده باشند پس مراقبت کنید.
  • همیشه با بیشترین زاویه اسپری را شروع کنید. کار خود را با نازل در فاصله ۲ فوتی (۰٫۶۰ متر) از سطح شروع کنید و در صورت لزوم به سمت نزدیک تر حرکت کنید.
  • اگر می خواهید نازل را تعویض کنید، موتور را خاموش کرده و ماشه را فشار دهید تا آب اضافی تخلیه شود.
  • در هنگام تمیز کردن سطوح مختلف از شلنگ مراقبت کنید.

اما کارهایی که نباید انجام دهید شامل موارد زیر می شوند:

  • بیش از حد به آیتم هایی که می خواهید تمیز کنید نزدیک نشوید. شما می توانید به رنگ تجهیزات آسیب برساند؛ لاستیک های ماشین را سوراخ کنید و چوب ها را بکنید.
  • اجازه ندهید واشرهای پر فشار گازی برای مدت طولانی کار کنند و از گرم شدن پمپ جلوگیری کنید.
  • هنگام ایستادن روی نردبان از واشر استفاده نکنید. کشیدن ماشه می تواند باعث عقب رفتن و عدم تعادل شما شود.
  • نازل را به سمت خود؛ افراد دیگر یا حیوانات خانگی نگیرید.