الکتروموتور موتوژن یکی از محصولات تولید ایران  می باشد و جز با کیفیت ترین الکتروموتور های موجود در بازار می باشند. این الکتروموتورها، به طور معمول، دارای یکسال گارانتی و چهار سال خدمات پس از فروش می باشد.

درباره الکتروموتور موتوژن

شرکت موتوژن از سال ۱۳۵۲ فعالیت خود را با نام گلد الکتریک در شهر تبریز، آغاز کرد و در سال ۱۳۵۴، نام خود را به موتوژن تغییر داد. این شرکت در حال حاضر، به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های تولید کننده الکتروموتور در خاورمیانه در حال فعالیت است.

تا سال ۱۳۶۹، شرکت موتوژن تبریز به عنوان یک شرکت خصوصی به کار خود ادامه می داد، اما از این سال به بعد و با گسترش و پیشرفت آن، این شرکت به یک کمپانی با سهامی عام تبدیل شد و به صورت رسمی به ثبت رسید.

در سال ۱۳۷۰ این شرکت فروش سهام خود را به صورت عمومی آغاز کرد. هم اکنون این شرکت در قسمت غربی شهر تبریز قرار دارد.

این شرکت در سال ۱۳۵۲، تنها با مبلغ ۱۴ میلیون تومان فعالیت خود را آغاز کرد، اما خوشبختانه  تا کنون سرمایه و سود این شرکت، همواره سیر صعودی دارد.

موتوژن، تولید کننده انواع الکتروموتور تک فاز و سه فاز است. موتوژن با دارا بودن آزمایشگاه های مدرن و اجرای سیستم مدیریت کیفیت موفق به کسب ISO 9001 – ۲۰۰۸، از مؤسسه SGS سوئيس شده است و همچنین این شرکت، محصولات خود را مطابق با استاندارد های IEC، NEMA و DIN تولید می کند. شرکت موتوژن به عنوان یکی پیشروترین سازمان ‌ها در امر مدیریت کیفیت، در سال ۱۳۷۵ با تلاش مدیریت و مجموعه‌ کارکنان موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو ۹۰۰۲ تدوین سال ۱۹۹۴ از سازمان SGS شد.

تلاش‌های این واحد با همکاری کلیه‌ی واحد های موثر بر کیفیت در شرکت ادامه یافت تا این که در سال ۱۳۸۵، گواهینامه استاندارد بین المللی ایزو ۹۰۰۱ تدوین سال ۲۰۰۰، از سازمان SGS با موفقیت اخذ شد. با ادامه فعالیت‌ های واحد تضمین کیفیت و موفقیت در ارزیابی‌ های مراقبتی سالانه و تجدید گواهی سازمان SGS نگهداری از سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 ادامه یافت تا این که در سال ۱۳۹۶ آخرین بازنگری ایزو ۹۰۰۱ مربوط به سال ۲۰۱۵ نیز با موفقیت برای شرکت موتوژن،اخذ گردید.

این شرکت همچنین در سال ۱۳۸۵ موفق به اخذ گواهینامه استفاده از علامت CE برای چندین نوع از محصولات صنعتی و خانگی خود از شرکت TÜV اتریش با هدف صادرات محصولات خود به کشور های اتحادیه اروپا شد. تلاش‌های مستمر واحد تضمین کیفیت در این خصوص نیز ادامه یافت تا این که در سال ۱۳۹۵ کلیه‌ی تولیدات شرکت اعم از الکتروموتور های سه‌فاز فریم آلومنیومی، تک‌فاز فریم آلومنیومی، سه‌فاز فریم چدنی، الکتروموتور های کولر آبی و الکتروپمپ‌ های صنعتی و پمپ آب کولری تحت پوشش نشان تایید مطابقت با استاندارد های CE اروپا، قرار گرفت. مرجع صدور گواهی ‌نامه‌ های CE شرکت ECM ایتالیا، مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد و این گواهی ‌نامه‌ ها تا سال ۱۴۰۰ دارای اعتبار هستند.

در حال حاضر شرکت موتوژن، بیش از ۲ ميليون دستگاه انواع الکتروموتور های تک فاز و سه فاز با کاربرد های صنعتی و خانگی را مطابق با استاندارد های جهانی نظیر IEC و NEMA و DIN تولید و به بازار هاى مصرف ایران، اروپا، آسیا و آفریقا عرضه مى کند.

الکتروموتور های تولید شده موتوژن در حال حاضر از پر مصرف ترین الکتروموتور ها در صنعت هستند که به خوبی توانسته اند تا به نیاز صنعتگران و مشتریان خود پاسخ دهند.

الکتروموتور موتوژن ساخت مجاست؟

الکتروموتور موتوژن محصولات سه فاز خود را در پوسته آلومینیومی در توان ۰,۰۶ تا ۱۸ کیلوات و در سرعت های مختلف ۳۰۰۰، ۱۵۰۰، ۱۰۰۰ و ۷۵۰ تولید می کند. لازم به ذکر است، الکتروموتور های موتوژن با پوسته چدنی از توان ۲,۲ تا ۴۰۰ کیلووات در سرعت های ۳۰۰۰، ۱۵۰۰، ۱۰۰۰ و ‌۷۵۰ دور به صورت پایه دار و فلنج دار طبق نیاز مشتری تولید می شوند. نوع تک دور الکتروموتور موتوژن به صورت الکتروموتور هایی با پوسته آلومینیومی که با استاندارد های IEC34 مطابقت دارند، در حال تولید می باشد.

از دیگر ویژگی های بارز این نوع الکتروموتور ها، می توان چنین گفت که آن ها به صورت سه فاز طراحی شده و روتورشان به صورت قفس سنجانی می باشد.

دارای فن خنک کننده بوده و می توان آن ها را به صورت دائمی مورد استفاده قرار داد. از نظر درجه حفاظت و کلاس حرارتی استاندارد بوده و با فرکانس ۵۰ هرتز، ولتاژ سه فاز تولید می کنند.

این کمپانی الکتروموتور موتوژن سه فاز را از توان ۱۸ کیلووات تا ۹۰ کیلووات و به صورت سفارشی تا ۴۰۰ کیلووات مطابق با استانداردهای  IEC34 ، روتور قفس سنجابی، درجه حفاظت  IP54، کلاس حرارتی F، فرکانس کار ۵۰ هرتز و ولتاژ نامی ۳۸۰ مناسب برای کار دائم تولید می کند.

موتوژن الکتروموتور های تک فاز خود را در دو مدل خازن دائم و دو خازنه تولید می کند.

الکتروموتور تک فاز مدل خازن دائم (CR) را مطابق استانداردهای IEC 34، روتور قفس سنجابی، درجه حفاظت IP54، مناسب برای کار دائم و دارای کلاس حرارتیF، فرکانس کار ۵۰ هرتز و ولتاژ نامی ۲۲۰ ولت تولید می کند.

الکتروموتور موتوژن تک فاز مدل دو خازنه (CRS)  مطابق استانداردهای  IEC 34، روتور قفس سنجابی، درجه حفاظت  IP54، مناسب برای کار دائم و کلاس حرارتیF، فرکانس کار ۵۰ هرتز و ولتاژ نامی ۲۲۰ عرضه می گردد.

الکتروموتور و الکتروپمپ کولری موتوژن، الکتروپمپ های صنعتی و الکتروموتور مشعل گازی و گازوئیلی هم از دیگر تولیدات موتوژن می باشد.

الکتروموتور موتوژن توانسته با کیفیت بالا و ارائه خدمات مناسب به استفاده کنندگان خود، رضایت آنها را جلب کند. همانطور که گفته شد، موتوژن محصولات خود را در زمینه های الکتروموتور سه فاز در دو نوع بدنه چدنی و آلومینیومی و الکتروموتور تک فاز خود را به صورت تک خازن (رله ای) و یا دو خازن (کلاچدار)، الکتروموتور های کولری خازن دائم و خازن استارت، تولید می کند.

آزمایشگاه های شرکت موتوژن با هدف ارائه خدمات آزمایشگاهی دقیق به خطوط تولید و کنترل کیفیت قطعات تولیدی و محصول تمام شده و همچنین کنترل کیفیت مواد و قطعات تهیه شده از تامین کنندگان، تاسیس شده اند.

مقایسه الکتروموتور الکتروژن و موتوژن

هر دو برند الکتروژن و موتوژن، از برند های داخلی و با کیفیت در زمینه تولید الکتروموتور هستند. الکتروموتور موتوژن، دارای تجربه بسیار زیاد در زمینه تولید الکتروموتور ایرانی است و سال ها است که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا جایگاه ویژه ای در ایران پیدا کرده است.

تولیدات الکتروموتور موتوژن، بیشتر در رده الکتروموتور صنعتی قرار دارد. شرکت موتوژن در ساخت الکتروموتور کولری هم در ایران و حتی صادرات آن جایگاه ویژه ای دارد. الکتروموتور موتوژن بر اساس استاندارهای جهانی ساخته شده است و سال ها است که بسیاری از صنعتگران، از آن استفاده می کنند.

در مقابل الکتروژن، با پوسته ای که شبیه به زیمنس  دارد و ارائه کیفیت خوبی که این روز ها همه به دنبال آن هستند، در ایران فروش خوبی پیدا کرده است. الکتروموتور کولری الکتروژن نیز با کیفیت بالا و خازن قطع کن که بر روی آن نصب شده است، در بین بسیاری از مشتریان، طرفدار پیدا کرده است.

کارخانه الکتروژن که در سال های اخیر شروع به تولید الکتروموتور صنعتی کرده و در زمینه ساخت انواع الکتروموتور صنعتی، امروزه در ایران جایگاه مناسبی پیدا کرده است. الکتروژن، الکتروموتور در بازکن، دینام کولری، الکتروموتور سه فاز از ۰٫۰۶ کیلووات تا ۱۸٫۵ کیلووات با پوسته آلومینیومی در دورهای ۱۰۰۰، ۱۴۰۰ و ۳۰۰۰ دور و همچنین از ۲۲ تا ۴۵ کیلووات ۱۴۰۰ دور با پوسته چدن تولید می کند.

اگر به دنبال قیمت مناسب هستید، برای الکتروموتور های سه فاز پوسته آلومینیوم تا ۱۸٫۵ کیلووات ۱۴۵۰ و ۳۰۰۰ دور، استفاده از الکتروموتور الکتروژن بیشتر توصیه شده است و برای موتورهای پوسته چدن و تک فازها استفاده از الکتروموتور موتوژن توصیه می شود.

به طور خلاصه، در بین انواع برند های الکتروموتور ایرانی، الکتروژن Electrogen قیمتی مناسب تر و موتوژن Motogen، کیفیتی بالاتر دارد.