الکتروموتور سه فاز نوعی از الکتروموتور با ولتاژ ورودی ۳۶۰ ولت سه فاز است که راه اندازی آن نیاز به کنتوری با قابلیت های سه فاز دارد.الکتروموتورهای سه فاز

فروش الکتروموتور سه فاز به نسبت موتورهای تکفاز از تیراژ بالاتری برخوردار است. دلیل آن رنج وسیع تولید این دسته الکتروموتور می‌باشد.

الکتروموتورهای سه فاز

اجزا موتور سه فاز

موتور الکتریکی سه فاز در رنج های پایین از بلبرینگ‌های بدون نیاز به روغنکاری بهره می‌برند.

در رنج‌های بالا به سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری از یونیت گریسخور که بر روی درکاسه‌های الکتروموتور قرار گرفته برای روانکاری استفاده می‌شود.

الکتروموتورهای سه فاز

قیمت الکتروموتور سه فاز تا رنج مشابه موتور تکفاز(۴کیلووات) نسبتا پایین تر میباشد. دلیل آن استفاده از پوسته ‌های چدنی که قیمت پایین تری دارند میباشد.

روتور این گروه از محصولات از جنس مس و دارای تکنولوژی قفس سنجابی هستند. قفس سنجابی نوعی از طراحی روتور می‌باشد که در قرار گرفتن تیغه ها مغناطیسی چینشی شبیه به قفس سنجاب استفاده شده است

الکتروموتورهای سه فاز

درکاسه ها معمولا از جنس استیل با کیفیت با قرار گرفتن بلبرینگ در مرکز آن که باعث چرخش روتور در سنتر میشود استفاده شده است.

راندمان بالا، مصرف کم،‌ استهلاک پایین و هزینه های تعمیر و نگهداری پایین از مزایای موتورهای الکتریکی سه فاز میباشد.

موتور الکتریکی سه فاز در طراحی سیم پیچ از سیستم قطبی بهره گیری می‌نماید.

هر چقدر تعداد قطب‌های در سیم پیچ بیشتر باشد تعداد دور در دقیقه الکتروموتور کاهش می‌یابد.

بسیاری از کنترلر ها به منظور راه اندازی و کنترل موتور سه فاز طراحی گریده اند.

به عنوان مثال اینورتر یا درایو قابلیت کنترل دور را با راه اندازی نرم،‌تغییر دور موتور، کاهش و یا افزایش فرکانس در طی کارکرد الکتروموتور و سایر موارد را انجام میدهد.

قدرت موتور سه فاز بسیار بالا بوده و محدودیتی برای موتوهای سه فاز در تولید و راه‌اندازی موجود ندارد.

رنج تولیدی این الکتروموتورها توسط برخی کارخانه های سازنده بعضا به ۶۰۰ کیلووات نیز می‌رسد.

موتور سه فاز بسیار منعطف تر از سری تکفاز می باشد و برای راه اندازی آن نیازی به استفاده از خازن برای افزایش گشتاور وجود ندارد.

فروش انواع موتور سه فاز

فروشگاه همگام صنعت سعدی  فروشنده تخصصی انواع الکتروموتور تکفاز و سه فاز را در برندهای معتبر و با کاربری های مختلف در سبد محصولات خود دارد.

الکتروموتور زیمنس آلمان، ABB فنلاند، ومات Vemat  ایتالیا و برخی برندهای معتبر و باکیفیت چینی در سبد واردات فروشگاه می باشد.

تمامی برندهای موجود در فروشگاه جزء واردات مستقیم و یا از طریق نمایندگان رسمی تهیه و توزیع می گردند.

الکتروموتورهای سه فاز